Ana içeriğe atla

10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı

10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı

Astrolojiye gönül veren isim ünlü astrolog Nuray Sayarı Haberton’a konuk oldu. Sayarı, astroloji serüvenini bizlerle paylaşarak merak edilen soruları yanıtladı.Nuray Sayarı Kimdir?

31 Ocak 1971 İstanbul doğumluyum. 2 çocuklu bir anneyim. Kişisel gelişim, kuantum, tasavvuf gibi medikal astrolojiden tutun bireysel danışmanlığa kadar sayısız sertifikam bulunmakta. Aynı zamanda televizyon programcılığı ve yazarlık yapıyorum. Astroloji alanında birçok kitap çıkardım. Şu anda da profesyonel bir astrolog olarak kişisel danışmanlık yapıyorum.Astrolojiye olan ilginizi ne zaman fark ettiniz? Bunu işe dönüştürmeye nasıl karar verdiniz?

Ben 16 yaşımda evlendim. İlk çocuğuma hamileyken tüberküloz (verem) hastalığına yakalandım. Bu süreçte hastanede tanıştığım bir Emine teyze sayesinde bu ilme merak saldım. Tedavim bittikten sonra da bu yola adım attım. Ayrıca anne ve baba soyumdan da geçmişte o zamanki adıyla müneccim olan profesyonel astrologlar var.  10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı

Önceden arkadaşlarıma amatörce yaptığım danışmanlıklar başarılı olunca ‘sen neden bu işi yapmıyorsun’ dediler. Ben de bu alanda kendimi geliştirerek Türkiye’nin ilk yasal astroloğu olma unvanına sahip oldum. Bunun üzerine bir şirket kurdum. O gün bugündür bu işi yapıyorum.Profesyonel astrolog olmak için hangi eğitimleri aldınız?

İlk olarak batı astrolojisi eğitimini aldım. Daha sonra tasavvuf astrolojisi, Arap mitolojisi gibi astrolojiyle ilgili aklınıza gelebilecek tüm eğitimleri aldım diyebilirim. Ardından kuantuma merak sardım. Kişisel gelişim alanında biyoenerjiden, bilinçaltına kadar çok sayıda eğitim aldım..Geçmiş röportajlarınızda, bir dönem hayatınızda çok yokluk çektiğinizi sonrasında da ‘sırrı öğrenerek’ refaha kavuştuğunuzu anlatıyorsunuz. Nedir bu sır?

Sır doğru insan olma, iyilik yapma, karşılığında da iyilik görmek. Sevmek ve sevilmek. Kendini keşfetmek. Ama insanların karıştırdığı yönler var. Sadece bir iki olumlama yapıp, rüyalarına kavuşamazlar. İnsanlara zalim davranıp, gaddarlık yapıp, dilek tutmakla olmuyor. Adil, doğru ve dürüst olmakla başlar insanlık. Ayrıca kötü enerji ile etrafınızı karartmamak gerekir.Bir çok kitabım var. En yeni kitabım ise 'Kadın İsterse Asla Yenilmez'. Ben hayatta olduğum müddetçe bilgi birikimimi sunmayı çok seviyorum.Bir çok kitabım var. En yeni kitabım ise 'Kadın İsterse Asla Yenilmez'. Ben hayatta olduğum müddetçe bilgi birikimimi sunmayı çok seviyorum.

Türkiye’deki astrologlardan farkınız nedir? Astrolojinin Türkiye’deki yerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hiç kimseye sataşmayıp, hiç kimseyle ilgilenmeyerek ‘tek rakibim kendimdir’ demem bence. Çünkü ben kendi kendimin rakibiyim. İzin verdiğim vakitte sadece nefsim benim rakibim olabilir. Ayrıca olduğu gibi olan biriyim. İşimi aşkla yapıyorum, bu da insanlara yansıyor zaten.Astroloji ülkemizde ilk başta sevgili hocam Rezzan Kiraz ile tanındı. Daha sonra televizyonda uzun süre bu alanda programcılık yaparak ben de tanınmasına vesile oldum diyebilirim. Ayrıca üniversitelerimizde astroloji bölümünün olmasını isterdim. Çünkü insanların hayatlarının stratejilerini belirleyip, nerede hangi adımı atacağını bilmeleri gerekiyor.Geleceği sezebiliyor musunuz?

Kaybı (kayıp) sadece Allah bilir. Biz astrolojide kayıp aramıyoruz. Sadece nasıl yaşamamız gerektiği konusunda yön haritası çiziyoruz. Olasılıkları hesaplayarak kişilere yaşamı konusunda uyarılar veriyoruz.Örneğin bir birey meslek seçmek istiyor. Yol haritasına baktığımda o mesleğin ona uygun olmadığını, seçerse maddi zarara uğrayacağını söylüyorum.Profesyonel astrologlar yetiştiriyorsunuz. Astrolog olmak için neler gerekli?

Okumayı ve yazmayı bildikten sonra herkes öğrenebilir. Ama sadece kitap okuyarak da Astrolog olunmaz, mutlaka uzman bir kişiden yardım alınmalıdır bu yolculukta. İnsanı Astrolog yapan, yılların verdiği tecrübe ve kendi görüşlerini geliştirmesidir.Astrolojiye gönül veren isim ünlü astrolog Nuray Sayarı Haberton’a konuk oldu. Sayarı, astroloji serüvenini bizlerle paylaşarak merak edilen soruları yanıtladı.Astrolojiye gönül veren isim ünlü astrolog Nuray Sayarı Haberton’a konuk oldu. Sayarı, astroloji serüvenini bizlerle paylaşarak merak edilen soruları yanıtladı.

Astroloji insan kaderini belirler mi?

Kaderin belirli bir kapsamı vardır, içine doğduğumuz ailemizi ya da çevremizi seçemeyiz; doğduğumuz andan itibaren sahip olduğumuz akli ve fiziksel kapasiteleri, yıldızların pozisyonlarını ve haritamızda rol oynayan arketipleri de seçemeyiz. Fakat bu çerçeve dahilinde, özgür irade gösterebiliriz ve bize verilen kartlarla nasıl oynayacağımızı seçebiliriz. Bu nedenle de astroloji kararlarımızı belirlerse kaderimizi de belirler.Şu anda kaç adet kitabınız var? Yeni bir kitap daha çıkarmayı düşünüyor musunuz?

Bir çok kitabım var. En yeni kitabım ise 'Kadın İsterse Asla Yenilmez'. Ben hayatta olduğum müddetçe bilgi birikimimi sunmayı çok seviyorum. Önümüzdeki süreç içerisinde de yeni kitaplar çıkarabilirim tekrar..Hazırlandığınız yeni bir projeniz var mı?

TV programcılığında 10. yılımı devirdim. 29 Ağustos'ta Beyaz TV'de sevgili arkadaşım Nur Viral ile birlikte yeniden bir programa başlayacağız..Yazar: Tuğba Öztürk

#astrolog #astroloji #kişiselgelişim #nuraysayarı #yazar
https://haberton.com/10-soruda-astrolog-nuray-sayari/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de kuduz vakaları: Risk artıyor mu?

Türkiye'de kuduz vakaları: Risk artıyor mu? Bitlis’te başıboş köpeklerin ısırmasının ardından kuduz tanısı konan 10 yaşındaki Mustafa Erçetin hayatını kaybetmişti. Veteriner Hekim Mehmet Kızılinler, ülkeyi derinden etkileyen olaya dikkat çekerek kuduz vakalarına karşı uyarılarda bulundu. Eskişehir’de Veteriner Hekim Mehmet Kızılinler , kuduzun bütün memelilerde görülebilen viral bir hastalık olduğunu ifade etti. Ülkemizde yaban hayatı kaynaklı vakaların sık görüldüğünü belirten Kızılinler, “Kuduz, hayvan hastalıkları arasında en riskli rahatsızlıkların başında gelmektedir. Son zamanlarda farklı hastalıklar gündeme oturduğu için bu tür vakalar gündemden düştü. Dolayısıyla halkımız kuduz hastalığı konusunda bilinçsiz kaldı” dedi. Türkiye'de kuduz vakaları: Risk artıyor mu? Hayvanlarda kuduz belirtilerini aktaran Kızılinler, “Hırçınlık, ağızda salyalanma, saldırganlık, sinir sistemiyle alakalı aşırı hassasiyet, sığırlarda aşırı bağırma gibi belirtiler kuduz hastalığını işaret ed

Hindistan’da kadına baltalı saldırı

Rahul Goud adlı kişi Hindistan'da kadına baltayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına an be an yansıdı.  Hindistan ’ın Hyderabad şehrindeki Meerpet bölgesinde, Rahul Goud (26) adlı kişi, aylardır taciz ettiği kadını evinde yakaladı. Kucağında bebek olan kadına baltayla saldıran Goud, sokak ortasında dehşet saçtı. Saldırı anları güvenlik kamerasına yansıdı.  O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA Hindistan'da kadına baltalı saldırı Görüntülerde, saldırgan Goud'un taciz ettiği ve aile dostu olduğu ifade edilen kadının evine motosikletle gelerek, baltayla defalarca saldırdığı görüldü. Kucağında bebeği ile panik yaşayan kadının zor anları kameraya yansırken, başka bir kadının da olayın şokuyla korkudan kaçtığı görüldü. Saldırganın daha sonra motosikletine binerek, olay yerinden uzaklaştığı görüldü. DAHA ÖNCE GÖZALTINA ALINDI Yerel medyada yer alan habere göre, kadının daha önce Goud'u polise şikayet ettiği, gözaltına alınan saldırganın daha sonra serbest bırakıldığını

Japon örgü sanatı amigurumiye merak sardı

İzmir'de yaşayan Raziye Aktaş Kızık (32), sosyal medya sayesinde Japon örgü sanatı amigurumiye merak sardı. Ördüğü bebekleri ve hayvan figürlerini satıp aile bütçesine katkı sağlayan Kızık'ın en büyük hayali ise atölye açarak kadınlara iş imkanı sağlamak. Japon örgü sanatı amigurumiye merak sardı Özel bir şirkette çalışan Raziye Aktaş Kızık, Japonların örgü sanatı olan Amigurumi 'ye merak sardı. Sosyal medyada izlediği videolarla, Japon örgü sanatını öğrenen Kızık, 'AguBaby' isimli bir sosyal medya hesabı açarak, ördüğü bebekleri ve hayvan figürlerinin fotoğraflarını paylaşmaya başladı. Kısa sürede takipçi sayısının artmasıyla sosyal medya üzerinden aldığı siparişlerle para kazanmaya başlayan Kızık, 2 yıldır aile bütçesine katkı sağlıyor. Amigurumi sanatıyla tanışmasını anlatan Kızık, "Uzun bir süre özel sektörde çalıştım. Ancak farklı bir şeyler yapmak istiyordum. Değişik şeyler araştırdım. Ev becerimin olduğunu düşünüyordum. Örgü örmeyi hiç bilmezke