Ana içeriğe atla

10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı

10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı

Astrolojiye gönül veren isim ünlü astrolog Nuray Sayarı Haberton’a konuk oldu. Sayarı, astroloji serüvenini bizlerle paylaşarak merak edilen soruları yanıtladı.Nuray Sayarı Kimdir?

31 Ocak 1971 İstanbul doğumluyum. 2 çocuklu bir anneyim. Kişisel gelişim, kuantum, tasavvuf gibi medikal astrolojiden tutun bireysel danışmanlığa kadar sayısız sertifikam bulunmakta. Aynı zamanda televizyon programcılığı ve yazarlık yapıyorum. Astroloji alanında birçok kitap çıkardım. Şu anda da profesyonel bir astrolog olarak kişisel danışmanlık yapıyorum.Astrolojiye olan ilginizi ne zaman fark ettiniz? Bunu işe dönüştürmeye nasıl karar verdiniz?

Ben 16 yaşımda evlendim. İlk çocuğuma hamileyken tüberküloz (verem) hastalığına yakalandım. Bu süreçte hastanede tanıştığım bir Emine teyze sayesinde bu ilme merak saldım. Tedavim bittikten sonra da bu yola adım attım. Ayrıca anne ve baba soyumdan da geçmişte o zamanki adıyla müneccim olan profesyonel astrologlar var.  10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı10 soruda başarılı astrolog Nuray Sayarı

Önceden arkadaşlarıma amatörce yaptığım danışmanlıklar başarılı olunca ‘sen neden bu işi yapmıyorsun’ dediler. Ben de bu alanda kendimi geliştirerek Türkiye’nin ilk yasal astroloğu olma unvanına sahip oldum. Bunun üzerine bir şirket kurdum. O gün bugündür bu işi yapıyorum.Profesyonel astrolog olmak için hangi eğitimleri aldınız?

İlk olarak batı astrolojisi eğitimini aldım. Daha sonra tasavvuf astrolojisi, Arap mitolojisi gibi astrolojiyle ilgili aklınıza gelebilecek tüm eğitimleri aldım diyebilirim. Ardından kuantuma merak sardım. Kişisel gelişim alanında biyoenerjiden, bilinçaltına kadar çok sayıda eğitim aldım..Geçmiş röportajlarınızda, bir dönem hayatınızda çok yokluk çektiğinizi sonrasında da ‘sırrı öğrenerek’ refaha kavuştuğunuzu anlatıyorsunuz. Nedir bu sır?

Sır doğru insan olma, iyilik yapma, karşılığında da iyilik görmek. Sevmek ve sevilmek. Kendini keşfetmek. Ama insanların karıştırdığı yönler var. Sadece bir iki olumlama yapıp, rüyalarına kavuşamazlar. İnsanlara zalim davranıp, gaddarlık yapıp, dilek tutmakla olmuyor. Adil, doğru ve dürüst olmakla başlar insanlık. Ayrıca kötü enerji ile etrafınızı karartmamak gerekir.Bir çok kitabım var. En yeni kitabım ise 'Kadın İsterse Asla Yenilmez'. Ben hayatta olduğum müddetçe bilgi birikimimi sunmayı çok seviyorum.Bir çok kitabım var. En yeni kitabım ise 'Kadın İsterse Asla Yenilmez'. Ben hayatta olduğum müddetçe bilgi birikimimi sunmayı çok seviyorum.

Türkiye’deki astrologlardan farkınız nedir? Astrolojinin Türkiye’deki yerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hiç kimseye sataşmayıp, hiç kimseyle ilgilenmeyerek ‘tek rakibim kendimdir’ demem bence. Çünkü ben kendi kendimin rakibiyim. İzin verdiğim vakitte sadece nefsim benim rakibim olabilir. Ayrıca olduğu gibi olan biriyim. İşimi aşkla yapıyorum, bu da insanlara yansıyor zaten.Astroloji ülkemizde ilk başta sevgili hocam Rezzan Kiraz ile tanındı. Daha sonra televizyonda uzun süre bu alanda programcılık yaparak ben de tanınmasına vesile oldum diyebilirim. Ayrıca üniversitelerimizde astroloji bölümünün olmasını isterdim. Çünkü insanların hayatlarının stratejilerini belirleyip, nerede hangi adımı atacağını bilmeleri gerekiyor.Geleceği sezebiliyor musunuz?

Kaybı (kayıp) sadece Allah bilir. Biz astrolojide kayıp aramıyoruz. Sadece nasıl yaşamamız gerektiği konusunda yön haritası çiziyoruz. Olasılıkları hesaplayarak kişilere yaşamı konusunda uyarılar veriyoruz.Örneğin bir birey meslek seçmek istiyor. Yol haritasına baktığımda o mesleğin ona uygun olmadığını, seçerse maddi zarara uğrayacağını söylüyorum.Profesyonel astrologlar yetiştiriyorsunuz. Astrolog olmak için neler gerekli?

Okumayı ve yazmayı bildikten sonra herkes öğrenebilir. Ama sadece kitap okuyarak da Astrolog olunmaz, mutlaka uzman bir kişiden yardım alınmalıdır bu yolculukta. İnsanı Astrolog yapan, yılların verdiği tecrübe ve kendi görüşlerini geliştirmesidir.Astrolojiye gönül veren isim ünlü astrolog Nuray Sayarı Haberton’a konuk oldu. Sayarı, astroloji serüvenini bizlerle paylaşarak merak edilen soruları yanıtladı.Astrolojiye gönül veren isim ünlü astrolog Nuray Sayarı Haberton’a konuk oldu. Sayarı, astroloji serüvenini bizlerle paylaşarak merak edilen soruları yanıtladı.

Astroloji insan kaderini belirler mi?

Kaderin belirli bir kapsamı vardır, içine doğduğumuz ailemizi ya da çevremizi seçemeyiz; doğduğumuz andan itibaren sahip olduğumuz akli ve fiziksel kapasiteleri, yıldızların pozisyonlarını ve haritamızda rol oynayan arketipleri de seçemeyiz. Fakat bu çerçeve dahilinde, özgür irade gösterebiliriz ve bize verilen kartlarla nasıl oynayacağımızı seçebiliriz. Bu nedenle de astroloji kararlarımızı belirlerse kaderimizi de belirler.Şu anda kaç adet kitabınız var? Yeni bir kitap daha çıkarmayı düşünüyor musunuz?

Bir çok kitabım var. En yeni kitabım ise 'Kadın İsterse Asla Yenilmez'. Ben hayatta olduğum müddetçe bilgi birikimimi sunmayı çok seviyorum. Önümüzdeki süreç içerisinde de yeni kitaplar çıkarabilirim tekrar..Hazırlandığınız yeni bir projeniz var mı?

TV programcılığında 10. yılımı devirdim. 29 Ağustos'ta Beyaz TV'de sevgili arkadaşım Nur Viral ile birlikte yeniden bir programa başlayacağız..Yazar: Tuğba Öztürk

#astrolog #astroloji #kişiselgelişim #nuraysayarı #yazar
https://haberton.com/10-soruda-astrolog-nuray-sayari/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sekiz günde 3 maç oynayacağız

Göztepe maçıyla çıkışa geçeceğiz. Sekiz günde 3 maç oynayacağız. Bu maçları kazanıp kendimize geleceğiz Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, üst üste alınan 2 yenilgiyle her şeyin bitmediğini belirterek, “Göztepe maçıyla çıkışa geçeceğiz. Sekiz günde 3 maç oynayacağız. Bu maçları kazanıp kendimize geleceğiz” dedi. Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor'un basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, son üç maçta kendilerine yakışmayan sonuçlar aldıklarını kaydederek, bunları telafi edeceklerini belirtti. Galatasaray maçındaki kötü oyun ve aldıkları sonucu Fatih Karagümrük maçında telafi etmek istediklerini ancak bunu başaramadıklarını söyleyen Bakır, “Bu iki maçı kazansak ilk beşin içinde olurduk ama bunu yapamadık. Şimdi önümüzde Göztepe ve Trabzonspor ile ligde, Eskişehirspor ile Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayacağız. Sekiz gün içinde oynayacağımız bu üç mazı kazanıp kendimize geleceğiz. Taraftarlarımızı son iki maçta aldığımız yenilgilerle üzdük. Bu sonuçları telafi edecek güc

Bilim-2 karaya döndü

Bilim-2 karaya döndü... ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salihoğlu; bu derece bir durumla hiç karşılaşmamıştık dedi.  ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Enstitü Müdürü Prof. Dr. Barış Salihoğlu, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorununa ilişkin Bilim 2 gemisi ile yaptıkları ilk incelemelerle ilgili, "Son gördüğümüz durum gerçekten müsilaj çok yaygın. Sadece gördüğümüz deniz yüzeyinde değil, bütün deniz su kolonunda da jelimsi bir yapı hakim. Bu derece bir durumla hiç karşılaşmamıştık" dedi.  Orta Doğu Teknik Üniversitesi ( ODTÜ ) araştırma gemisi Bilim-2, son dönemde Marmara Denizi'nde görülen deniz salyalarının oluşumuyla ilgili araştırma yapmak için 3 gündür Marmara Denizi'nde çalışma yürütüyor. 15 bilim insanından oluşan toplam  25 kişilik mürettebatıyla 4 gün daha inceleme yapacak Bilim 2 gemisi topladığı verileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunacak.  "BU DERECE BİR DURUMLA HİÇ KARŞILAŞMAMIŞTIK" Bilim

Türkiye, Sezgin Baran Korkmaz’ı Avusturya’dan istedi

Türkiye, Wels şehrinde yakalanıp, Viyana’ya getirilen SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ı Avusturya’dan istedi. Avusturya’nın Wels şehrinde yakalanarak Viyana’ya getirilen SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iade edilmesi talebiyle Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan dosya Dışişleri Bakanlığı kanalıyla Viyana Eyalet Ceza Mahkemesine gönderildi. Wels şehrinde yakalanıp, Viyana’ya getirilen SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iade edilmesi talebiyle Adalet […] Türkiye, Sezgin Baran Korkmaz’ı Avusturya’dan istedi - Haberton source https://haberton.com/turkiye-sezgin-baran-korkmazi-avusturyadan-istedi/