Ana içeriğe atla

Kaybolan her insan kaybolan bir gelecektir

Kaybolan her insan kaybolan bir gelecektir
Kaybolan her insan kaybolan bir gelecektir

Ölüm geri dönüşü olmayan bir yol, ağır da gelse bir şekilde hayata tutunup hayata devam ediyoruz. Ya kaybolanlar bir gün öylece sessizce çekip gidenler.



Nerede oldukları ne yaptıkları belli olmayan kişiler.



Kaybolmayı neden ister insan, hayat çok yormuştur yaşadıkları ağır gelmiştir. Öylesine kaybolur gider izi belli olmaz, bazen bir kaza sonucu ölür yakınları yıkılır böylece fani dünyadan sessizce çekip gitmiştir.



Genç yaşta arkadaş ortamı erkek arkadaş gibi sebeplerle evden kaçan gençler inanın eviniz gittiğiniz her ortamdan daha güvenli bir yerdir. Aile çocuğunun kötü olmasını istemez gittiğiniz yol dönemeyeceğiniz bir bataklık olabilir. Akıllı insanlar akıllı bireyler yetiştirir. Parçalanmış aile çocukları ya da çocuklarına güvenli bir hayat sunamayan aileler lütfen bir neslin yok olmasına zemin hazırlamayın. Siz kararlı olun ki yetiştirdiğiniz çocuklar mutsuz bireyler olmasın.



Kaybolan her insan kaybolan bir gelecektirKaybolan her insan kaybolan bir gelecektir

Ölüm geri dönüşü olmayan bir yol ağırda gelse bir şekil de hayata tutunup hayata devam ediyoruz. Ya kaybolanlar bir gün öylece sessizce çekip gidenler.Ölüm geri dönüşü olmayan bir yol ağırda gelse bir şekil de hayata tutunup hayata devam ediyoruz. Ya kaybolanlar bir gün öylece sessizce çekip gidenler.

Yoldaki dilenciler sokakta kalanlar evsizler. Bu insanlar gökten düşmedi elbet hepsinin bir ailesi soy bağı vardı. Bir gün istenmediler ya da kendileri mutlu olmadıkları için terk ettiler bulundukları yeri. Evleri metruk bir ev köşe başı bir bank oldu. Yıkanmayı unuttular aç kaldılar dilendiler yaşam onlar için sadece nefes alınıp verilen bir yer oldu. İdealleri yoktu beklentileri de bu durumda insanları yok sayamazsınız çaresizlik onları hırsız bir saldırgan ve katil yapabilir. Kötü ellere düşebilirler bağımlı olabilir. Tüm saydığımız varsayımlar yaşanmış olayların tespitidir.



Kaybolsam kimse fark eder mi beni aslında kaybolarak bir tepki gösteriyor bana değer ver ben kötüyüm yapacak hiç bir şeyim yok diyor. Zaman geçiyor yıllar geçiyor şanslıysa öyle böyle yaşıyor işte.



Kimliksiz kimsesiz yorgun yarı aç yarı tok soğuk bir hayatın içinde devletin kayıpları bulma konusunda elbette uzmanlaşmış birimleri vardır. Takip şimdi daha kolay kameralar cep telefonları teknoloji bulunmayı daha çabuklaştırıyor. Unutmayalım bir ülkede sokakta kalan evsizlere sahip çıkmak devletin tekelindedir. Kışın evsizler için barınma evleri aş evleri çalışıyor. Bu insanların önce kendilerine güvenmeleri ve hayata kazandırılması gerekmektedir. Karın doyurmak ve barınmak elbette önemli ama önemli olan ruhun doyurulması ruhun sıkıntılardan temizlenmesi rehabilite merkezleri artırılmalı ve ailelerin bulunmasıyla bu insanlar gerçek kişi konumuna geçebilir.



“Türkiye’de yılda ortalama 3 bin 500 kişi kayboluyor. İstatistikler, kayıpların üçte birinin erkek, üçte ikisininse kadın ve çocuklardan oluştuğunu gösteriyor. Kaybolan kişilerin yüzde 55’i 15-30 yaş grubunda iken, yüzde 59’u Marmara Bölgesi’nde kayboluyor. Kayıplar arasında okuma yazma bilmeyenlerle ilkokul mezunlarının oranı yüzde 71, yüzde 24 oranla en sık görülen kaybolma nedeni zihinsel ya da bedensel engel dolayısıyla kaybolma ya da kaçırılma oluşturuyor. ”Basından alınmış gerçek rakamlar işin ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Lütfen ailenize çocuklarınıza sahip çıkın. Gelecek karanlık ve çözümsüz olmasın.



Yazar: İlknur Polat

#aile #gelecek #geridönüş #kaybolan #kaybolmak #mutsuz
https://haberton.com/kaybolan-her-insan-kaybolan-bir-gelecektir/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çeşme’de orman yangını çıktı

İzmir Çeşme’de orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor İzmir’in Çeşme ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, yangına havadan ve karadan müdahale ediyor. Çeşme ilçesi Karareis yolu üzerindeki ormanlık alanda bugün saat 07.30 sıralarında yangın çıktı. Yükselen dumanları gören vatandaşlar, durumu Orman Bölge Müdürlüğü‘ne bildirdi. Bunun üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 3 arazöz […] Çeşme’de orman yangını çıktı - Haberton source https://haberton.com/cesmede-orman-yangini-cikti/

Midesinden, 190 adet mıknatıslı bilye çıkartıldı

Çinli bir çocuğun midesinden, 190 adet mıknatıslı bilye çıkartıldı. 5 yaşındaki çocuğun, oyun oynarken bilyeleri yuttuğu ve 2 ay boyunca midesinde bu bilyelerle yaşadığı ortaya çıktı. Çin’in Shandong bölgesinde meydana gelen olayda, küçük kızın ailesi, bilyeleri çocuklarının oynarken yuttuğunu ve zamanla doğal yollardan dışarı atıldığını sandıklarını ifade etti.  Mıknatıslı olan bilyeler çocuğun midesinde biraraya gelerek büyük bir kitle haline […] source https://haberton.com/midesinden-190-adet-miknatisli-bilye-cikartildi/

Igor Kokoskov sağlık kontrolünden geçti

Fenerbahçe Beko’nun 48 yaşındaki başantrenörü Igor Kokoskov, sezon öncesi sağlık kontrolünden geçti. Fenerbahçe Beko Başantrenörü Igor Kokoskov’a, kulübün yeni sağlık sponsoru olan Acıbadem Sağlık Grubu‘nun Altunizade’deki hastanesinde sezon öncesi rutin sağlık kontrolü yapıldı. Detaylı kan tetkikleri yapılan Sırp çalıştırıcı, ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak-burun-boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Kokoskov’un sağlık kontrolleri, akciğer, […] source https://haberton.com/igor-kokoskov-saglik-kontrolunden-gecti/